Kağıdı süper pile çevirdiler...

Amerikalı bilimciler, sıradan bir kağıdı, nano teknoloji sayesinde çok ucuz, çok hafif ve süper depolama kapasitesine sahip güçlü bir pile dönüştürmeyi başardı. "Kağıt elektroniğini" doğurabileceği belirtilen bu gelişme, elektronik cihazların küçülüp hafiflemesi, hibrid veya elektronik araçların ileride çok hafif, küçük ve çok uzun ömürlü pillerle çalışması gibi geniş bir alan için kapıyı araladı. Gelecek vaat eden elektrikli araçların önünde bugün için var olan en büyük engellerden biri, kullanılacak pilin ağırlığı ve kısa ömrü. Proceedings of the National Academy of Sciences adlı dergide yayımlanan araştırmayı yapan, Kaliforniya Stanford Üniversitesi'nden araştırmacılar, "gümüş ve karbon nano materyallerinden yapılmış bir mürekkep ile kaplı kağıt yüzeyinden ibaret, çok hafif ve güçlü bir elektrik enerjisi depolama kaynağı" oluşturmayı başardı.

Karbon nano tüpleri ve gümüş nano kablolarından oluşan yüzeye sahip kağıt pil, gelecek için büyük ümit vaat ediyor. Bilimciler geçmişte de, silikon nano kabloların kullanımı sayesinde bugünün lityum iyon pillerinin 10 kat güçlendirilebildiğini kanıtlamıştı. Makalede, "Kağıt teknolojisi kullanılarak, düşük maliyetlerle, hafif ve yüksek performanslı enerji depolama olanağının gerçekleştirildiği, pilde kollektörler ve elektrodlar yerine iletken kağıdın kullanıldığı" belirtildi. Bu tip bir pilin, elektrikli otomobillerin veya hibrid otomobillerin hareket ettirilmesinde kullanılabileceği, elektronik cihazların daha hafif ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacağı kaydedildi.

Makalenin yazarlarından Yi Cui, toplumun düşük maliyetli ve yüksek enerjili enerji depolama araçlarına ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Yu Cui, bu yeni tip pili "süper depolama kapasiteli" olarak tanımlayarak, bunun, otomobillerin yanı sıra, "yüksek enerji gerektiren her tür alette de kullanılabileceğini" kaydetti. Yu Cui, "kağıt pilimiz çok düşük maliyetli ve şebeke halinde bağlantıya uygun" dedi. Profesör Peidong Yang da yeni teknolojinin ticari olarak çok yakında piyasaya çıkacağını belirtti.

Kaliteli, İthal, Ucuz Fotokopi Kağıdı...

Elimizde bulundurduğumuz birçok çeşitle ve inanılmaz fiyatlarla hizmetinizdeyiz. İstanbul içi servis araçlarımızla bir telefon kadar uzağınızdayız. Mobil POS cihazımızla kapınızda ödeme imkanı sunuyor ve malınızı ayağınıza kadar getiriyoruz. (Min. 30 Koli)

  • Navigator
  • Excellent (April) (Tükendi)
  • Copy Laser (April)
  • Ballet (Int.Paper)
  • Logic 500 (StoraEnso) (Tükendi)
  • CopyPaper (StoraEnso)
  • Ambica - Ambitouch (Indonesia) (Tükendi)
  • M-Real DataCopy
  • Office Depot
  • Copier Bond

İster 150 Paket İster 1000 Paket...


Panda Dışkısından Kağıt Üretildi...

Tayland'da bir hayvanat bahçesi, pandaların dışkısından kağıt yapılabileceğini keşfetti. Ülkenin panda projesi müdürü Prasertsak Buntrakoonpoontawee, bambularla beslenen pandaların, bambuların kağıt yapımında kullanılabilecek kısmını dışkıyla attıklarını anlattı. Prasertsak, hayvanat bahçesindeki iki pandanın günde 23 kilo 'kağıt hamuru' dışkıladıklarını belirterek, şunları söyledi: Hediyelik eşya yapılacak 'Kağıt yapmak için her çeşit kağıt hamurunun kullanılabileceğini biliyoruz. Biz de, dut ağacından kağıt yapmaya ilişkin iki bin yıllık tekniği, panda dışkısındaki bambu kağıt hamuruna uyguladık.' Prasertsak, panda dışkısından elde edilen kağıttan, üzerinde panda resimleri olan hediyelik eşya yapıldığını, hediyelikler ve kurutulmuş panda dışkısı satışlarından yılda 8200 dolar kazandıklarını söyledi. 'Chuang Chuang' ve 'Lin Hui' adlı pandaların dışkısından elde edilen paranın, panda projesinin finansmanında kullanıldığı belirtildi.

Kağıt İsrafını Önleyen Yazılım...

Çerveye verilen zararı azaltmak, daha az kağıt kullanmakla mümkün. Ancak, ofislerdeki yazıcılar hergün yüzbinlerce gereksiz sayfayı otomatik basıyor. Yeni bir yazılım boş sayfaların yazıcıya gönderilmesini önlüyor. ABD’de Portland merkezli yazılım şirketi GreenPrint Technologies tarafından geliştirien ‘sanal yazıcı’ yazılımı, boş, sadece reklam olan veya üzerinde içeriğe ait yazı olmayan sayfaları atıyor. Masaüstüne yüklenen yazılım, kullanıcıya önce yazıcıdan çıkacak dosyayı gösteriyor ve onay istiyor. Kullanıcı, gereksiz sayfa opsiyonlarını kendi belirleyebiliyor. Yazılım http://www.printgreener.com adresinden indirilebiliyor.
Silinebilir Kağıt?

Xerox, kağıt üzerine basılı görüntü ve bilgilerin 16-24 saat içinde kaybolmasına ve aynı kağıdın tekrar tekrar kullanılmasına imkan veren bir teknoloji keşfettiğini ve patent başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Teknoloji şirketi Xerox, geliştirdiği yeni bir teknoloji ile gelecekte insanoğlunun kağıt tüketim anlayışını değiştirecek bir yeniliğe imza atıyor. Xerox'un Kanada'daki Ar-Ge Merkezi ve Palo Alto'daki PARC Ar-Ge Merkezi'nin ortak buluşu ile yakın gelecekte kağıtların kısa süreli bilgi vermek üzere basılması ve aynı kağıdın tekrar tekrar kullanılabilmesi mümkün olacak. Xerox, "silinebilir kağıt" adını verdiği ve halen geliştirilme aşamasında olan bu buluşu için patent başvurusunda bulundu. Xerox'lu bilim adamları silinebilir kağıt geliştirebilmek için geçici olarak var olacak görüntüler oluşturmanın yollarını arayarak işe başladılar. Çalışmaları ilerlerken belli miktar dalga boylarında ışık alan parçaların renk değiştirdikleri ve belli bir süre sonra kendiliğinden ortadan kayboldukları bulundu. Bu noktadan hareket ederek, şu an için kendisini 16-24 saat arasında silen defalarca tekrar kullanılabilen kâğıtlar bulundu.

Şirketimiz, 1976 yılında, kişisel iştirak olarak Hasan Hüseyin GÜL tarafından kurulmuştur. Faaliyetlerine, şu an şube olarak devam eden, Cağaloğlu, Zeynep Sultan Cami Sokak'da bulunan yerimizde açılmıştır. www.oguzpaper.com oguz paper oguzpaper kağıt oğuz kağıt oguz kagit kağıt davetiye amerikan bristol yerli bristol kuşe çıkartma fedrigoni koehler conqueror olympia paper fotokopi otokopi carbonless ithalat ihracat ihraacat zarf kopya kağıdı paper paperless serigraf ofset baskı printer inkjet ink-jet laserjet laser-jet fantezi fantazi fantezikağıt fantazikağıt spot ekotuale eko tuale tuale granit deri desen resim kağıdı resim Fotokopi Otokopi inaset Inaset a4 A4 a-4 a 4 Office Depot Chamex Supreme Brezilya Hollanda Inkjet Printer Laser Jet a-3 a3 A3 Kuşe Condat Nopacoat Davetiye 1. Hamur 3. Hamur Kitap Kağıdı Kartonsan Mopak Kombassan Alkim CopierBond Copier Bond Rekor Moda Bristol Amerikan Fantezi Lüx Lüks Lux Kağıt Kağıdı İthal Sedefli Jade Fedrigoni Conqueror Koehler Olympia RosePaper Rose Paper Hologram Filigram Tişört Baskılı Oğuz Kağıt OğuzKağıt Oğuz GÜL Uğur GÜL Soporset Ambitouch Ambica April Fine Paper Logic 500 Berga Speed Speedmaster Vege Toprak Copy Paper CopyPaper CopyLaser Copy Laser Koza İnka Alara Sade Rahvanji Elite Ela Promosyon Baskı Ofset Paper Ondüle Oluklu Kraft Japon Bristol Acquerello Aquerello Tinteretto Anıl Freelife Merida Marina Vivaldi Black Tuale Cons Jade Cons Snow Avorio Sirio Pearl Sirio Tela Nettuno Quadrex Melange Foil Recycled Recycle Kağıt Dönüşümlü Kağıt Ucuz Granit Kartopu Mermer Desen Deri Desen Aydınger Fotokopi A-4 Aydınger Inaset Kuşe Condat Otokopi Bristol Japon Amerikan Kitap Kağıdı April Laser Ningbo Board One International Paper Sinarboard Logic500 Kampanya Dik Çizgi Lacivert 0,75 Olympia Leykam Sappi Eurocalco Reacto Olcay Antalis Simge Cordenonce Plike Kağıt Flok Floq Kağıt Prado Bristol Golden Ballet Copy Paper Eclipse Ambitouch Deri Desen Tuale Desen Düz Siyah Karton Lousa Zenith Granit Sedefli Jade Filigranlı Hologramlı Bagus Fine Paper Fancy Spot Jakopo Hektor Cons Snow Almond Balmond Rose Paper Kartopu Crystal Transfer Curious Rives Tradition Impressions Keaycolour Weuler Stora Enso Copy Plus APlus
 
     


       PPC Indo Paper Endonezya Fotokopi Kağıdı. Sadece 4,70 TL. 75-77 Gr.
(Min. 150 Paket)Ve-Ge Copier Bond Fotokopi Kağıdı. sadece 5,25 TL.
(Min. 150 Paket)


Chamex Multi Fotokopi Kağıdı. sadece 5,00 TL.
(Min. 150 Paket)Globulus Fotokopi Kağıdı. Navigator'un Fabrikasından sadece 5,00 TL.
(Min. 150 Paket)


Navigator 80 Gr. Fotokopi Kağıdı, İstanbul içi teslim sadece 5.50 TL.
(Min. 150 Paket)


Aydıngerde İnanılmaz Kampanya. 100 Gr. Yurtdışı Lazer Kesim Aydınger Paketi Sadece 38.00 TL. Paketler 500'lüktür.
 
 


 
Sitemiz En İyi 1024 X 768 Çözünürlük İçin Dizayn Edilmiştir. © Oguz Paper 2009

        
Mobil POS Cihazımızla Kapınızda Ödeme Yapabilirsiniz...!

SanalDavetiye.com